Fantastična Cibona odnijela je pobjedu nad favoriziranom Zvezdom i izborila nedjeljno finale ABA Lige koje donosi i Euroligu sljedeće sezone.

U polufinalnoj utakmici Završnog turnira ABA Lige Cibona je, pred desetak tisuća gledatelja u beogradskoj Kombank areni, priredila iznenađenje. Vukovi su sjajno odigrali i na kraju slavili 75:70.

Startali su odlično, dominirali i prvo poluvrijeme završili s 11 poena prednosti. Nakon velikog odmora nastavili su uvjerljivo no kad smo pomislili da je pobjeda osigurana domaćini su se, dvije minute prije kraja, vratili. Napeta završnica zasluženo je pripala Cibosima.

Blassingame je postigao 28 poena uz 9 asistencija. Dario Šarić ubilježio je 21 koš, 15 skokova i 6 asista. Planinić i Rozić ubacili su po 8 poena, a Jagodić-Kuridža 6.

Finale je u nedjelju u 20 sati, a Cibona će protivnika znati tek sutra nakon polufinalnog susreta Cedevite i Partizana. Zainteresirani navijači na nedjeljnu utakmicu mogu u organizaciji turističke agencije Speranza – http://www.speranza.hr/ponuda/2392/FINALE_ABA_LIGE.

Crvena zvezda Telekom – Cibona 70:75 (15:21, 12:17, 18:23, 25:14)

Crvena zvezda Telekom: Rebić, Mitrović, Lazić, Blažič 25, Simonović 4, Marjanović 9, Radenović 1, Katić 7, Nelson 12, Jankins 12, Lypovyy, Dragičević.

Cibona: Kus 2, Planinić 8, Blassingame 28, Demo, Šarić 21, Rozić 8, Jagodić-Kuridža 6, Junaković, Mavra, Arapović, Siriščević 2.