Otvaranje ABA Lige u Draženovom domu završilo je porazom Cibone. Bolji su bili momci Aleksandra Todorova, trenera makedonskog MZT-a koji je nakon utakmice bio izuzetno zadovoljan pobjedom. Rekao je: „Jako sam sretan zbog prve povijesne pobjede. Kao dječak sam navijao za Cibonu i nisam ni sanjao da ću 20 godina kasnije doći ovdje kao trener. Zaustavili smo Ciboninu tranzicijsku igru i sveli sve na igru 5 na 5. Mislim da ovo nije pravo lice Cibone, to je momčad za visok plasman u ABA ligi.

Vukovi su utakmicu otvorili dobro i prvih deset minuta kontrolirali igru tako da je prva četvrtina završila rezultatom 16:11. Druga četvrtina donijela je veliki preokret i makedonska momčad na poluvremenu je bila 10 poena u prednosti (27:37). Niti u nastavku Cibosi nisu uspijevali smanjiti rezultatski minus no onda ipak slijedi serija 15:3. Cibona je pred kraj bila na samo dva poena zaostatka, no pobjeda je izmakla.

Nakon utakmice trener Veljko Mršić izjavio je: „MZT je zaslužio pobjedu jer su u kontinuitetu odigrali dobro, a pogodili su i puno šuteva izvana. U završnici utakmice imali smo priliku za povratak, ali promašili smo šuteva za dva i tri poena. Očito je pritisak prve domaće službene utakmice učinio svoje.

Kod Cibone je najviše poena upisao Tomislav Zubčić (17). Slijedi Justin Hamilton sa 16 te Andrija Žižić s 10 postignutih poena. Goste je predvodio Cade Davis s 21 poenom.

U 2. kolu u srijedu Cibosi gostuju kod ekipe Szolnoki Olaj.

KK Cibona – MZT Skopje Aerodrom 72:77 (16:11, 11:26, 21:23, 24:17)

KK Cibona: Kus 4, Zubčić 17, Mašić 6, Carter 3, Marčinković 0, Ware 2, Rozić 1, Jagodić-Kuridža 6, Strawberry 7, Žižić 10, Hamilton 16, Kovačević 0.

MZT Skopje Aerodrom: O. Stojanovski 3, Mijajlović 5, Grnčarov 0, D. Stojanovski 12, Gečevski 8, Nikolovski 0, Čekovski 13, Niklić 6, Markovski 3, Davis 21, Dahlman 6.